Jak zgodnie z przepisami holować lawetę?
4 marca 2019
holowanie Poznań
Najpopularniejsze błędy podczas holowania
9 maja 2019
Show all

Assistance, czyli holowanie za granicą

laweta Poznań

Kolizja z innym autem może się wydarzyć wszędzie. Jeśli przydarzy się w Polsce mamy dużo więcej możliwości poradzenia sobie z tą sytuacją. Dużo gorzej jest jeśli do kolizji dojdzie za granicą. Dlatego pamiętać należy o tym, aby przed wyjazdem zawsze się odpowiednio na taką ewentualność przygotować.

Czym jest ubezpieczenie Assistance?

Rozwiązaniem w razie wypadku lub kolizji poza terytorium kraju jest ubezpieczenie Assistance. Ubezpieczenie to daje kierowcy różnego rodzaju ochronę w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Co ważne, z ubezpieczenia można skorzystać także w sytuacji kiedy samochód zostanie unieruchomiony z powodu np. kolizji lub wypadku. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie Assistance może obejmować bardzo różną pomoc. Od holowania samochodu nawet po transport medyczny. Dlatego wybierając się za granicę i wykupując ubezpieczenie Assistance zawsze dokładnie należy sprawdzić jakie świadczenia obejmuje.

Assistance przydane za granicą

Oczywiście najlepsza polisa Assistance to taka, która chroni kierowcę przed wszystkimi możliwymi zdarzeniami na drodze. Jednak nie trudno jest się domyśleć, że takie ubezpieczenie nie istnieje. Dlatego przed wyjazdem za granicę należy dokładnie zastanowić się jakiego typu ochrona może być nam potrzeba. Przed wyborem polisy należy zastanowić się m.in. nad tym jak często będzie się wyjeżdżało poza granicę kraju oraz jak długo będzie taka podróż trwała. Innymi słowy polisa Assistance powinna być jak najlepiej dopasowana do potrzeb kierowcy, ale jednocześnie powinna być opłacalna finansowo.

Rodzaje polis Assistance

Na rynku dostępne są różne polisy Assistance. Generalnie można je podzielić na polisy podstawowe oraz rozszerzone. Trzeba jednak wiedzieć, że polisy Assistance w wersji podstawowej najczęściej obejmują zdarzenia drogowe jedynie na terenie kraju. Dlatego w przypadku wyjazdu za granice skorzystać należy z polisy rozszerzonej. Taka polisa najczęściej obejmuje takie usługi jak holowanie samochodu.

Trzeba jednak wiedzieć, że laweta przewiezie auto na odległość określoną w polisie. Poza tym ubezpieczenie obejmuje pomoc drogową w przypadku kolizji lub wypadku, opcję dostarczenia paliwa, naładowania akumulatora, możliwość skorzystania z transportu medycznego, samochód zastępczy, nocleg w najbliższym hotelu jeśli dalsza jazda nie jest możliwa, a nawet zapewnienie tłumacza. Taka polisa Assistance będzie idealnym rozwiązaniem dla każdego kierowcy, który często wyjeżdża w zagraniczne podróże.

Ochrona maksymalna

Najgorsza sytuacja jaka może przydarzyć się w trasie to całkowite unieruchomienie samochodu i niemożliwość dalszej jazdy. W takim przypadku konieczna będzie laweta i holowanie samochodu za granicą. Jak wspomniano większość polis Assistance oferuje holowanie samochodu jedynie na określonym odcinku. Istnieje jednak możliwość wykupienia polis dającej maksimum ochrony. W ramach takiego ubezpieczenie możliwe będzie holowanie za granicą na bez ograniczeń kilometrów. Oczywiście w przypadku takiej polisy liczyć należy się z większym kosztem jej wykupu.

Assistance na krótki czas

Jeśli za granicę wyjeżdża się sporadycznie, np. jedynie w wakacje, nie ma konieczności wykupowania całorocznej polisy Assistance. Trzeba bowiem wiedzieć, że wielu ubezpieczycieli oferuje polisę na określony czas. Może być to np. okres 90 dni. Jest to zatem idealne rozwiązanie w przypadku kiedy na granicę wybieramy się jednorazowo i nie mamy potrzeby posiadania polisy przez cały rok. Jest to oczywiście także rozwiązanie tańsze niż polisa całoroczna.

Komentarze są wyłączone.