droga szybkiego ruchu
Najczęstsze przypadki awarii samochodu w trasie
8 października 2019
wypadek na drodze
Jesteś świadkiem wypadku – co robić?
13 grudnia 2019
Show all

Awaria na drodze szybkiego ruchu – jak zgłosić się po pomoc?

awaria na drodze szybkiego ruchu

Awaria samochodu zwykle zdarza się w najmniej spodziewanym momencie i przeważnie w najgorszym z możliwych miejsc. Wówczas kierowcę ogarnia wielki strach, a niekiedy wręcz panika. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale i wielu mężczyzn. Czasem tylko pomoc drogowa może coś na to zaradzić. Pytanie tylko – jak zgłosić się po wsparcie i czy coś poza tym trzeba zrobić?

Awaria na drodze szybkiego ruchu – i co teraz?

Kiedy samochód odmawia posłuszeństwa na drodze szybkiego ruchu, najczęściej w głowie kierowcy gromadzą się różne „czarne” myśli. Niejeden w tej sytuacji panikuje i kompletnie nie wie, co robić. Tak więc podpowiadamy.

Szybka samodzielna naprawa z zachowaniem ostrożności

Jeżeli wiadomo, co się stało, wystarczy zabrać się za naprawę, oczywiście z zachowaniem należytej ostrożności. Trzeba mieć jednak odpowiednie narzędzia, wiedzę i doświadczenie. Niestety nie każdy kierowca wie, jak wymienić koło, a co dopiero mówić o poważniejszych usterkach. Czasem w związku z tym ta opcja zdecydowanie odpada.

Zgłoszenie się do pomocy drogowej

Drugi sposób na rozwiązanie problemu awarii samochodu to kontakt z pomocą drogową. Wystarczy wykonać jeden krótki telefon, aby podać lokalizację i poprosić o wsparcie. W ten sposób zepsute auto transportowane jest do wybranego czy najbliższego warsztatu albo ewentualnie na posesję jego właściciela. Na drodze szybkiego ruchu nie ma miejsca na naprawę. Chyba że jest to jakaś drobnostka. Pomoc drogowa to świetne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy kompletnie nie znają się na motoryzacji, jak i dla kierowców, którzy z uwagi na warunki i otoczenie, nie są w stanie wykonać samodzielnej naprawy.

Kontakt do pomocy zawsze w zasięgu ręki

Biorąc pod uwagę samodzielną naprawę auta i skorzystanie z usług pomocy drogowej, zdecydowanie lepiej wybrać to drugie rozwiązanie. Tak będzie bezpieczniej i pewniej. A co, jeśli samodzielna praca nad usunięciem usterki nie zakończy się powodzeniem, a próba wykonania tej czynności doprowadzi do pogorszenia stanu pojazdu? Lepiej nie ryzykować. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką numer telefonu do sprawdzonego fachowca, do pomocy drogowej. Dzięki temu będzie można uniknąć stresu i czas oczekiwania na wsparcie ulegnie znacznemu skróceniu.

Dziś usługi te nie są wcale drogie, więc kosztem nie należy w takiej sytuacji zaprzątać sobie głowy. Tak więc podsumowując, z jakiego powodu warto skorzystać z usług pomocy drogowej? Chociażby dlatego, że to gwarantuje:

  • bezpieczeństwo
  • szybkie usunięcie awarii
  • możliwość uniknięcia trudu związanego z naprawą auta

Podsumowanie

Awaria samochodu na drodze szybkiego ruchu to problem, z jakim zetknąć się może każdy kierowca i to w najmniej spodziewanym momencie. Nie ma znaczenia, czy auto jest nowe, czy jeździ po drogach od wielu lat. Każde może się popsuć. Czasem zdarzają się takie drobnostki jak przebita opona. Nierzadko jednak problem jest znacznie poważniejszy, a kiedy dotyczy na przykład silnika, lepiej nie zabierać się za naprawę samodzielnie i to w tak niewłaściwym do tego miejscu. Najlepsze rozwiązanie to kontakt z pomocą drogową.

Jeżeli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie w przypadku przeróżnych awarii samochodu niezależnie od miejsca i godziny. Dojeżdżamy lawetą i zabieramy auto, transportując je w miejsce wskazane przez klienta. Gdy tylko będziesz potrzebował pomocy, po prostu zadzwoń. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Cię odciążyć i pomóc w dotarciu do celu.

Komentarze są wyłączone.