Dlaczego warto korzystać z usług pomocy drogowej?
11 września 2018
Czy można holować auto na autostradzie? 
5 listopada 2018
Show all

Co robi pomoc drogowa?

Środek nocy, Wigilia Bożego Narodzenia i awaria auta na środku drogi ekspresowej – przytrafiła ci się kiedyś taka sytuacja? Przedstawiony scenariusz z pewnością nie jest upragnionym prezentem pod choinkę, ale los uwielbia płatać figle, dlatego jak prawi jedno z polskich powiedzeń „przezorny zawsze ubezpieczony”. Gdzie szukać pomocy i czy pomoc drogowa dotyczy wyłączenie wypadków? W artykule znajdziecie odpowiedź.

Pomoc drogowa nie tylko do wypadków!

Zazwyczaj laweta kojarzy nam się wyłącznie ze stłuczkami, kolizjami, czyli na ogół wypadkami drogowymi. Widząc samochód na lawecie nasza wyobraźnia kieruje się w stronę kasacji pojazdu lub podwózki do mechanika samochodowego. Oczywiście to jedna z usług pomocy drogowej, ale niejedyna. Zdarzają się sytuacje, w których auto nie cierpi pod względem technicznym, ale nie jest w stanie pokonać dalszej trasy.

Profesjonalna pomoc drogowa pomoże, gdy:

  • pojazd ma pusty bak
  • źle zatankujesz benzynę
  • zatrzaśniesz kluczyki w aucie
  • pojazd ulegnie drobnym awariom technicznym
  • potrzebujesz wymiany koła

Czyli praktycznie w każdej sytuacji, która zmusza nas do przerwania podróży. Oczywiście można posiłkować się pomocą znajomych i członków rodziny, jednakże nie zawsze jest taka możliwość, a w tej sytuacji najbezpieczniejszą drogą jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy drogowej.

Jak wybrać profesjonalną pomoc drogową?

Idealnym scenariuszem jest sprawdzony punkt, który cieszy się dobrymi opiniami wśród zaufanego grona kierowców. W sytuacji, kiedy nie mamy pod ręką numeru telefonu wystarczy przeskanować internet pod kątem:

  • lokalizacji
  • czasu pracy
  • dostępnych możliwości

Wskazane czynniki pozwolą na uzyskanie pomocy w możliwie jak najszybszym terminie. W czasie rozmowy z fachowcami z pomocy drogowej należy zaznaczyć gabaryty pojazdu. Z pomocy drogowej korzystają nie tylko osobówki, ale i auta dostawcze, ciężarówki, tiry, jednoślady, maszyny rolnicze i budowlane.

Pomoc drogowa 24h

Szukając oferty pomocy drogowej w niestandardowych godzinach lub dniach wolnych od pracy należy sugerować się całodobową pomocą, bo tylko takie punkty obsłużą nas w trudnej sytuacji niezależnie od dnia i pory.

Komentarze są wyłączone.