Czy można holować auto na autostradzie? 
5 listopada 2018
Transport samochodu na lawecie – co warto o tym wiedzieć?
12 grudnia 2018
Show all

Pomoc drogowa czy autoholowanie?

pomoc drogowa poznań

Nawet zupełnie nowy samochód może prędzej czy później nagle zatrzymać się na drodze i odmówić posłuszeństwa. Nie musi to być od razu poważna awaria, ale wystarczająca, by uniemożliwić dalszą podróż. Nie jest prawdą, że tylko stare samochody się psują. Kiedy samochód ulega awarii w najmniej spodziewanym momencie i w niewłaściwym miejscu, jedni dzwonią po autoholowanie, inni po pomoc drogową. Wielu też ma wątpliwość, co wybrać. Pytanie wobec tego, czy jest w tym jakaś różnica? Odpowiadamy na nie poniżej.

Autoholowanie i pomoc drogowa to określenia, którymi wielu posługuje się naprzemiennie, myśląc, że to jedno i to samo. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Autoholowanie oferuje zupełnie inne usługi jak pomoc drogowa. Dlatego też przed wykonaniem telefonu powinno się ustalić, z jakich usług ma się zamiar skorzystać, a następnie dokonać właściwego wyboru.

Kilka słów o pomocy drogowej

Kiedy przydarza się awaria samochodu, warto zadzwonić po pomoc drogową. Wówczas w miarę możliwości szybko pojawi się doświadczony i kompetentny mechanik, który postara się zdiagnozować problem i w miarę możliwości rozwiązać go na miejscu. Ma ze sobą niezbędne narzędzia. Jeżeli jednak okaże się, że awaria jest znacznie poważniejsza, mechanik pomoże wybrać odpowiedni warsztat i przetransportuje pojazd.

Pomoc drogowa zazwyczaj oferuje szereg usług. Zaliczyć do nich można autoholowanie samochodów, naprawę drobnych awarii na drodze, dowóz paliwa, odkręcanie zapieczonych śrub kół, zabezpieczanie samochodów po wypadku, odpalanie pojazdów kablami rozruchowymi, wyciąganie zakopanych aut czy wypompowywanie paliwa ze zbiornika. Oferta wielu pomocy drogowych jest jeszcze szersza. Obejmuje także inne naprawy, dzięki którym kierowca może kontynuować dalszą podróż.

Tak więc z pomocy drogowej warto korzystać przy niedużych awariach samochodu, możliwych do naprawienia na miejscu, gdyż wówczas nie ma konieczności transportowania auta do warsztatu.

Usługi w ramach autoholowania

Usługa autoholowania wiąże się z przyjazdem lawety i holowaniem samochodu do warsztatu, bez podejmowania próby naprawy na miejscu. Jeżeli wobec tego kierowca będzie miał pewność, że auta nie da się zbyt szybko naprawić, a przynajmniej nie w miejscu, w którym aktualnie się znajduje, powinien skorzystać z tej opcji. Jest to również rozwiązanie czy usługa dla osób, które z jakiegoś powodu nie chcą albo nie mogą czekać, aż mechanik podejmie próbę naprawy auta i tym samym przywróci mu pełną sprawność, bądź też na koniec poinformuje o konieczności transportu samochodu do warsztatu. Usługa autoholowania to wygodna opcja dla tych, którym nie spieszy się, aby odzyskać auto lub też wyruszyć w dalszą trasę. To również rozwiązanie dla kierowców, którzy wolą na spokojnie naprawić samochód w warsztacie, gdzie możliwości w tym zakresie są zdecydowanie większe. Tym właśnie sposobem chcą zwiększyć szansę na skuteczną naprawę.

Pomoc drogowa i autoholowanie w jednej firmie

Bardzo często usługa autoholowania i pomocy drogowej jest oferowana w jednej i tej samej firmie. W końcu jedno z drugim nie koliduje, a wręcz przeciwnie – Jest to ta sama branża. Trzeba natomiast mieć na uwadze to, że istnieją też firmy, które skupiają swoją ofertę tylko na jednej z nich. Dlatego dokonując świadomego wyboru usługi, należy zwrócić uwagę na to, z której z tych opcji można skorzystać w określonej firmie. Warto mieć w zasięgu ręki kontakt do pomocy drogowej i autoholowania. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie numer ten się przyda. Holowanie aut to usługa, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Koszty związane z korzystaniem z tych usług

Zarówno pomoc drogowa, jak i autoholowanie nie są zbyt kosztownymi usługami. Jednym z powodów jest dość silna konkurencja. Jednak to nie wszystko. Trzeba mieć na uwadze to, że profesjonalne, duże firmy mają swoje oddziały w wielu punktach na terenie Polski. Dzięki temu koszt chociażby samego dojazdu nie jest zbyt duży, a to automatycznie wpływa na cenę końcową usługi. Od tego zależy też czas dojazdu do klienta. Z reguły usługi pomocy drogowej i autoholowania świadczone są błyskawicznie, tak by nie utrudniać poszkodowanemu dotarcia do wyznaczonego wcześniej celu.

Wiele osób decyduje się na samodzielną naprawę samochodu, który odmówił posłuszeństwa w trasie. Okazuje się natomiast, że nie jest to dobre rozwiązanie. Mianowicie często prowadzi tylko do pogorszenia stanu auta i przymusowego skorzystania z autoholowania do najbliższego warsztatu. Dlatego lepiej uczynić to od razu lub też zamówić auto pomoc. W wielu sytuacjach tylko doświadczony mechanik jest w stanie naprawić samochód czy to w warsztacie, czy na drodze. Tak więc nie ma sensu zabierać się za to samodzielnie. Czasem, a szczególnie w takiej sytuacji, warto dać sobie pomóc. Jesteśmy firmą, która oferuję pomoc na terenie całej Unii Europejskiej. Gwarantujemy szybki dojazd i kompleksową obsługę w języku polskim, niemieckim i rosyjskim. Po szczegóły zapraszamy tutaj: Pomoc drogowa Poznań.

Komentarze są wyłączone.